Právní služby pro bytová družstva a SVJ

Advokátní kancelář působí od roku 1995 zejména v oblasti civilního práva se speciálním zaměřením na právní služby poskytované pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek. Rozsah právní pomoci zahrnuje vedení  


komplexní právní agendy ve všech oblastech bytové správy. Právní služby jsou poskytovány nejen v místě sídla či pobočky advokátní kanceláře, ale po dohodě také v sídle klienta. Podstatnou část této právní agendy lze vést rovněž formou elektronické komunikace s klientem, což členům vedení družstva či společenství vlastníků jednotek výrazně šetří čas.

Poskytované právní služby pokrývají nejen veškerou mimosporovou část právní agendy, ale zahrnují rovněž procesní zastupování v jednotlivých sporech před soudy všech stupňů, ať již jde o soudní řízení vedená např. s "neplatiči" příspěvků do fondů nebo dodavateli stavebních či jiných prací.

Zejména se v tomto směru jedná o následující oblasti právních služeb:
 •      zakládání bytových družstev a společenství vlastníků jednotek
 •      správa majetku - nájemní a další smlouvy k bytům a nebytovým prostorům
 •      návrhy na zápis skutečností a změn do obchodního rejstříku včetně zastupování v řízení
 •      příprava podkladů a účast při jednání členské schůze a shromáždění vlastníků jednotek
 •      efektivní vymáhání pohledávek legitimní právní cestou
 •      sepis žalob a zastupování v soudních řízeních
 •      korektury návrhů smluv o dílo
 •      sepis prohlášení vlastníka budovy o vymezení jednotek
 •      smlouvy o převodu jednotek z vlastnictví družstva do vlastnictví členů
 •      zápisy právních vztahů k nemovitostem do katastru nemovitostí
 •      zrušení a likvidace bytových družstev a další.

Poskytovaná účinná právní pomoc je navíc podpořena osobními zkušenostmi z dlouholetého vedení bytového družstva a společenství vlastníků jednotek. Advokátní kancelář poskytuje právní služby v součinnosti s notářem, daňovým poradcem a soudním exekutorem.

Další informace o činnosti naší advokátní kanceláře a poskytovaných právních službách včetně všech kontaktů naleznete na: www.akhysky.com

Konkrétní podmínky případné spolupráce je možné zcela nezávazně projednat osobně po předchozí dohodě. Pro sjednání termínů konzultací lze využít všech uvedených kontaktů advokátní kanceláře.

autor: Vladimír Hyský, advokát, www.akhysky.com

DISKUZE

DALŠÍ ČLÁNKY

NÁBYTEK (JAKO) MALOVANÝ

Také byste si rádi pořídili do domácnosti nějaký originální kousek nábytku, ale nejste si jistí, jak vám bude ladit s interiérem a zda se vám bude líbit i ve skutečnosti, nejen na fotce v e-shopu? 

Termosnímek vašeho bydlení odhalí nedostatky!

S rostoucími náklady na vytápění přibývá lidí, kteří hledají cestu, jak právě v této oblasti ušetřit. Klíčem k úspoře je dokonalá izolace stěn, střech a oken. Právě úniky tepla totiž stojí za zvýšenými náklady na topení.

Využití osluněné fasády (teplo) v zimě + rekuperace

Před několika dny jsem sledoval termické stoupání teplého vzduchu po fasádě. Vzduch se vlnil, jako nad ohněm a rychle stoupal. A je to logické. Osluněná fasáda byla na dotek slušně teplá.

Družstevní podíl v SJM nebo podílovém vlastnictví manželů

Po vysvětlení zákonných náležitostí variant vlastnictví družstevního podílu v předcházejícím článku, se věnujeme doporučení praktických postupů družstva při převodech družstevního podílu.

Český chalupář - online časopis ke stažení ZDE

Pozor ! Aktuálně zde ke stažení první číslo internetového občasníku nejen pro chataře a chalupáře. ...


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Dotaz: Dobrý den, kde najdu vzor dokumentu "Smlouva o převodu družstevního podílu". Děkuji, Vedralová Celý dotaz
Dotaz: Jsem vlastníkem 2,4% podílu v SVJ. V SVJ je 42 vlastníků s různou velikostí podílu. Vroce 2010 jsme požádali o dotace na revitalizaci domu Zelená úsporám. V roce 2011 jsme provedli zateplení domu a výměnu oken. V letošním roce ... Celý dotaz

NAPIŠTE NÁM

Adresa:
Obyvatele.cz
Za břízami 319
190 14 Praha 9 - Klánovice

E-mail: info@obyvatele.cz
IČ: 28498003
DIČ: CZ28498003

O NÁS

Obyvatelé.cz jsou prvním specializovaným portálem pro bytové domy.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl na základě potřeb lidí z našeho okolí bydlících v bytových domech. Před jeho vznikem neexistoval papírový magazín, ani online služba, která by cíleně pomáhala komunikaci v bytových domech.

partner projektu
partner projektu partner projektu partner projektu


O projektu   Smluvní ujednání   Obchodní podmínky   Kontakt   SEO   Grafika   © Obyvatelé.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena

Vyberte region kliknutím na mapu nebo výběrem z rolítka
a odešlete formulář

výběr regionu
Zavřít
Praha Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj