Bytové domy a jak více snížit náklady na vytápění

Je jistě obecnou pravdou, že nejvíce snížíte náklady na vytápění tím,  že   energie vůbec nespotřebujete. Většina vlastníků bytů v  bytových domech úspěšně provedla nebo právě provádí opatření ,které vedou k

 úspoře energií  jako např.  zateplením obvodového pláště , výměnu oken, dveří apd.

Dnešním trendem je, že obyvatelé  si  chtějí své bydlení zvelebovat a uvažují jak ještě více snížit své náklady na teplo a ohřev užitkové vody. Tak jako vše má své klady a zápory, tak i tady platí, že každý by rád bydlel ve svém a měl své soukromí – což u bytových domů je možné pouze v omezené míře. Možná si to obyvatelé bytů neuvědomují, ale zároveň mají podstatně méně starostí s často finančně náročnou údržbou rodinného domu. To co je však pointou té podstatné výhody bydlení ve společném domě je snížení nákladů na energie potřebné pro vytápění, investice či rekonstrukce v rámci celého domu vztaženo na obytnou plochu daného domu jsou také nižší. Majitelé bytů v bytovém domě mohou mít kompenzováno snížení svého soukromí výměnou za úsporu nákladů za vytápění.

Jak se to děje?
Základem je, že je více bytů soustředěno do jednoho pláště budovy, kde je minimalizována plocha, která je ochlazována venkovní teplotou. „Nejlépe“ jsou na top byty, které mají se všech stran byty v nichž se topí. Naopak „nejhůře“ jsou na tom byty pod střechou na kraji, kde jsou jen 2 byty v nichž se topí. Pak dochází k tomu, že byty o stejné obytné ploše při udržování stejné komfortní teploty mají různé náklady na vytápění. Tohle se často řeší různými koeficienty a přepočítáváním.

A jak tedy dále snížit náklady?
Pak jen zbývá zamyslet se nad tím, jak efektivně teplo vyrábíte. Častým způsobem jsou centrální plynové kotelny společné i pro několik bytových domů, které jsou 15 let i více staré. Tyto kotelny jsou dnes na hraně své životnosti, opotřebením se snížila účinnost běžně až na 80% svého původního výkonu a navíc se vyvíjely nové materiály a technologie, které dnes dosahují spalováním plynu v kondenzačních plynových kotlech až 107% výkonu. Pokud rekonstrukcí plynové kotelny spojíte s kvalitním systémem řízení kotelny pomocí měření a regulace doplněnou o regulaci jednotlivých topných těles v bytech, dosáhnete dle našich zkušeností úspor cca. 25 až 30% proti původním nákladům na vytápění. Také víme, že aktuální finanční možnosti společenství vlastníků nebo družstva jsou často velmi omezené. Což nese za následek, že se tyto velmi nákladné rekonstrukce neprovádí a ze všeho se následně stává začarovaný kruh ze kterého těží dodavatelé energií (plynu).

 


 

Jak Vám můžeme z této svízelní situace pomoci a co Vám to přinese?
Naše společnost A-TECHNOLOGY se zabývá systémy vytápění a klimatizace pro nové rodinné domy, bytové domy, penziony, hotely, administrativní a komerční budovy včetně veřejných budov. Spolupracujeme přímo s osvědčenými výrobci: Ferroli – plynové kotle, tepelná čerpadla, klimatizace / Raychem – elektrické podlahové topení a inteligentní regulace / Honeywell – měření a regulace, termostaty / Mastertherm – úsporná tepelná čerpadla od českého výrobce. Díky kvalitnímu zázemí od projekce přes realizaci až po kompletní servis jsme schopni zajistit komplexní a kvalitní provedení rekonstrukce stávající kotelny nebo případně navrhnout jiný způsob vytápění.

Máme pro Vás řešení:
Společnost A-TECHNOLOGY provede rekonstrukci v potřebném rozsahu s tím, že po dokončení realizace uhradíte 1/3 z celkové ceny a zbývající 2/3 splácíte měsíčně po dobu následujících 24 měsíců. Zajistíme Vám tak i financování a ušetříme Vás komplikací s vyřízením úvěru. Úspory na energiích tak pocítíte ihned při prvním vyúčtování za vytápění, které bude až o 30% nižší než jste doposud byli zvyklí. Z uvedeného plyne, že do 4 let bude investice vynaložená na rekonstrukci kotelny zaplacena a dalších 12 let Vám pouze slouží a spoří.

Mnozí z Vás si zřejmě řeknou a co dál?
Jsou samozřejmě další možnosti jak dále spořit. Cesta vede přes instalaci tepelného čerpadla jako hlavního zdroje tepla a plynové kotle nechat pouze jako záložní zdroj pro extrémní zimní teploty.

Co tím získáte?
Prodloužíte životnost plynového kotle. Snížíte celkové náklady na veškeré energie, protože získáte na elektřinu sazbu určenou pro tepelná čerpadla, která je o 2,50 Kč/ kW nižší než Vaše stávající sazba. Pak se úspora u běžné domácnosti díky nižší sazbě za spotřebu elektřiny může pohybovat až 15 000 Kč / rok. Tato částka vychází z toho, že spotřebujete měsíčně cca. 500 kW na běžnou spotřebu elektřiny (žárovky, pračky, sušičky, sporáky, PC, TV, …). Při počtu 12 bytů to dělá ročně 180 000,-. Je potřeba zmínit, že tepelné čerpadlo dokáže chladit stejně dobře jako topit. V kombinaci s multifunkčními radiátory a speciálně izolovanými rozvody můžete jednotlivé místnosti v létě klimatizovat.

Pro nové bytové domy je ještě jedna varianta.
Velmi vhodné a osvědčené je řešení pomocí elektrických topných kabelů. Vyřeší se tak mnoho komplikací, která musíte při jiné variantě topení zohlednit. Společnost A-TECHNOLOGY již realizovala bytové domy s obytnou plochou od 2000 m2 až po 7200 m2. Co vede investory k volbě elektrického podlahového topení jako hlavního vytápění pro bytový dům? Jednodušší a tudíž levnější projekt pro stavbu. Snadnější a rychlejší stavební povolení stavby.
Nepotřebujete přípojku plynu, kotel, samotnou kotelnu, komín a navazující povolení, servis a revize. Vyhnete se rozvodům plynu nebo topné vody do jednotlivých bytů. Je pouze potřeba zajistit dostatečný příkon elektřiny. Do každého bytu vedete pouze elektřinu, u které se dá snadno změřit odebrané množství. Rychlá instalace topení do jednotlivých bytů dle stavební připravenosti. Investor vše řeší s jednou firmou – osobou zodpovědnou za daný projekt.

 

Tepelné čerpadlo s akumulací.                  Topný kabel v bytě.

 

Jaké výhody má elektrické podlahové topení pro majitele bytu?
Obyvatel bytu ocení komfortní teplo od nohou. Optimální rozložení teplot v místnosti – teplo rovnoměrně stoupá z podlahy ke stropu. Elektrické podlahové topení nepotřebuje žádnou údržbu. Topíte jen tam, kde opravdu potřebujete. Pro každou místnost si můžete nastavit jinou teplotu a případně zvolit časová pásma, kde se má na jakou teplotu vytápět. Kabely jsou instalovány v podlaze a tudíž nejsou vidět a nezabírají tak jako radiátor prostor na stěně. Nízká sazba za elektřinu nejen pro vytápění, ale i pro ostatní běžnou spotřebu v domácnosti. Přínosem je roční úspora cca. 15000 Kč. Snížená sazba je o 2,50 Kč/kW nižší než základní sazba pro domácnosti které nevytápí elektřinou. Běžná domácnost spotřebuje cca. 500 kW měsíčně (světla, rychlovarná deska, myčka, pračka, sušička, klimatizace, TV, PC …) Máme zkušenost, že náklady na energie v bytě s elektrickým podlahovým topením jsou nižší než v případě vytápění systémem plyn+radiátor.
Perličkou na závěr je garance poskytovaná výrobcem Raychem na topné kabely T2Blue v kombinaci s inteligentním termostatem NRG. Záruka při splnění podmínek Total Care je plných 12 let na celou topnou soustavu pokud montáž provede společnost A-TECHNOLOGY certifikovaný partner pro projekci a montáž topných systémů Raychem.

Závěrem je potřeba zmínit, že ke každému projektu přistupujeme individuálně a volíme na základě požadavků investora optimální topný systém. To co je hlavní předností společností A-TECHNOLOGY je, že jsme vše schopni řešit od projekce, přes montáž až po záruční a pozáruční servis. Důkazem kvalit je, že máme důvěru výrobců, které zastupujeme na trhu jako importéři značek: Raychem, Ferroli
Na "Reference" naleznete foto z našich realizací.
Mezi naše spokojené zákazníky patří dodavatelé tepla pro bytové domy, školy a veřejné budovy.
Vše od naší firmy.

Bytový dům Břeclav. Podlahové topení Raychem.

 http://www.a-technology.cz

DISKUZE

DALŠÍ ČLÁNKY

Vystoupení zástupce naší firmy na semináři firmy Starlit s.r.o. ve věci legislativy správy domů

Společnost Starlit s.r.o. patří k největším dodavatelů softwarových řešení pro správce nemovitostí, tj. BD, SVJ, RK, městské úřady.

Je lepší bydlet v družstevním, nebo ve vlastním bytě?

Nabízí vám družstvo byt k odkupu a vy váháte, zda nabídku přijmout? Chcete si koupit byt a nevíte, zda raději investovat do družstevního, nebo vlastního? Prozradíme vám, co které vlastnictví obnáší. Upozorníme

Dřevěná okna - vhodná do bytu i rodinného domu

Rekonstruujete byt nebo stavíte rodinný domek? Prvek, který významným způsobem ovlivní kvalitu exteriéru i interiéru, jsou okna – jejich konstrukce a použitý materiál.

SVJ a povinnosti v oblasti požární ochrany

Cílem tohoto článku je vysvětlit některé základní pojmy a povinnosti z oblasti požární ochrany, které se vztahují k činnosti a charakteru společenství vlastníků jednotek (příp. bytových družstev). Vzhledem k probíhající

Osobní, družstevní a nájemní byt... kdy se který vyplatí?

Dále je třeba zmínit, že byt, který je vlastněn jeho uživatelem, je samozřejmě v případě smrti vlastníka předmětem dědění, a přechází tak na dědice zemřelého. Není tedy třeba mít obavy, že právo k bytu


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Dotaz: Dobrý den, naše BD zvolilo nového předsedu. Z výpisu na justici je vidno, že v dalších společnostech se shodnou náplní činnosti (pronájem bytů a nemovitostí) zastává pozici statutárního ředitele (a.s.) a v další je ... Celý dotaz
Dotaz: V bytě, které je majetkem BD zemřela nájemnice, která nebyla členkou družstva. Dědické řízení ještě není uzavřené, ale pravděpodobný dědic o pronájem tohoto bytu nemá zájem. Celý dotaz

NAPIŠTE NÁM

Adresa:
Obyvatele.cz
Za břízami 319
190 14 Praha 9 - Klánovice

E-mail: info@obyvatele.cz
IČ: 28498003
DIČ: CZ28498003

O NÁS

Obyvatelé.cz jsou prvním specializovaným portálem pro bytové domy.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl na základě potřeb lidí z našeho okolí bydlících v bytových domech. Před jeho vznikem neexistoval papírový magazín, ani online služba, která by cíleně pomáhala komunikaci v bytových domech.

partner projektu
partner projektu partner projektu partner projektu


O projektu   Smluvní ujednání   Obchodní podmínky   Kontakt   SEO   Grafika   © Obyvatelé.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena

Vyberte region kliknutím na mapu nebo výběrem z rolítka
a odešlete formulář

výběr regionu
Zavřít
Praha Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj