Je třeba zateplit byt, vyměnit okna, Ale za co?

Rádi byste v budoucnu rekonstruovali byt, ale bojíte se hypotéky? Na úpravy bydlení si nejprve malou část ušetřete. Podle odborníků je jednou z možností, jak efektivně ukládat svoje peníze, stavební spoření.


Stavební spoření je dlouhodobě jedním z nejrozšířenějších způsobů financování vlastního bydlení. U nás existuje už 20 let a mezi ostatními bankovními produkty se stále drží na vrcholu. Každý druhý dům v České republice byl dokončen za přispění úspor ze stavebního spoření, z toho polovina pak s leaderem trhu Českomoravskou stavební spořitelnou. Za celou dobu bylo uzavřeno 10 milionů smluv, což odpovídá počtu obyvatel ČR.


Vedle stavebního spoření se můžete rozhodnout ušetřit svoje peníze jinak – na spořicích účtech, termínovaných účtech s výpovědní lhůtou, anebo třeba do prasátka. Tyto způsoby (zvlášť ten poslední ne) ale nenabízejí jistý výnos, tak vysoké úroky a pevné podmínky. Chybí jim také jedna drobnost – finanční státní podpora, která pro rodinu může dosáhnout třeba deseti tisíc ročně.

Proč je stavební spoření zajímavé pro rodinné finance?
Hodně se v návaznosti na projednávání novely zákona o stavebním spoření mluví také o tom, zda se po změnách stavebko vyplatí. Zcela jistě ano. Podle Vladimíra Pikory, který je hlavním ekonomem společnosti Next Finance, je stavební spoření dokonce jednou z nejvýnosnějších střednědobých investic. Zároveň patří mezi velmi málo rizikové produkty, což oceňují nejen lidé, kteří preferují jistotu a bezpečí svých úspor. Výnos není nikterak ovlivněn děním na finančních trzích a to dává vašim úsporám dostatečně velkou jistotu. Navíc vklady jsou ze zákona stoprocentně pojištěny až do limitu 100 tisíc eur. To je v přepočtu cca 2,5 milionu korun. A státní podpora je až 2000 korun na jednu smlouvu ročně.

Nezávislý spotřebitelský časopis dTest věnoval porovnání smluv stavebního spoření jednu ze svých analýz pro ty, kteří se zatím v nabídkách různých bank moc neorientují. V něm vyhrál produkt Českomoravské stavební spořitelny – vy ho budete asi znát jako spoření s Liškou. Kromě odborníků služby této spořitelny oceňují i její klienti, ČMSS je už dvacet let největším spořitelnou s největším počtem smluv. Na podrobnosti o situaci na trhu se stavebním spořením se můžete zeptat jejích poradců, které si vyhledáte na mapě podle místa vašeho bydliště na www.cmss.cz.

Velkou předností stavebního spoření je možnost výhodnějšího úvěru. Nárok na úvěr si účastník stavebního spoření vytváří postupně spořením. Řádný úvěr ze stavebního spoření může získat každý, kdo spoří alespoň 2 roky a má naspořenou necelou polovinu cílové částky. Výhodou tohoto úvěru je, že oproti běžnému úvěru jsou úroky mnohem nižší a nemění se po celou dobu splácení.

Jako rodina můžete na společný záměr využít smlouvy vás i dětí. Tímto způsobem je možno realizovat i finančně náročnější projekty, například rekonstrukci bytového jádra nebo přestavbu podkroví. Klienti spoření s Liškou si mohou půjčit až 500 tisíc korun bez ručitele nebo nemovitosti jako zástavy.

Podrobnosti o stavebním spoření, další výhody a návod, jak uzavřít svoje vlastní spoření, najdete na www.cmss.cz.

DISKUZE

DALŠÍ ČLÁNKY

Finanční účast SVJ při poškození majetku vlastníka jednotky, které vzniklo opravou společných částí domu

Typickým příkladem je žádost vlastníka o finanční úhradu poškození zasklení lodžie, které pořídil vlastním nákladem.

Koupací sud Hot Tub

Úžasný výrobek, který Vás prostě nadchne. Koupací sud Hot Tub, který je dodáván již sestavený, je určen k příjemnému lenošení v teplé vodě. Přesněji řečeno, v příjemně vyhřáté vodě, kterou si můžete temperovat podle

Čerpání úvěru na koupi družstevního bytu. Fakt nebo fikce?

Je možné koupit družstevní byt a využít k tomu hypotečního úvěru? Ano, tato možnost skutečně existuje, jenže má svá ale.Nejsnadněji takový byt získáte, pokud vlastníte nějakou jinou nemovitost.

Zájem o úvěry na opravy domů neklesá

V uplynulých dvou letech byl zájem vlastníků o opravy bytových domů podporován masivní státní dotační politikou. Řada bytových družstev a SVJ využila jedinečné možnosti, kterou jim nabídl Program Zelená úsporám

Termohospital si posvítil na trávnickou školu

Rekonstrukce budovy základní školy na Trávníkách, ke které došlo v roce 2011, měla podle projektu přinést škole nejen „nový kabát“, ale především snížení energetické náročnosti. A právě na tuto stránku opravy se


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Dotaz: Převádíme si družstevní byt (SBD Vsetín) v domě se 36 byt. jednotkami do os. vlastnictví. Musíme založit SVJ nebo kolik bytů musí být převedeno, aby bylo založeno SVJ? A co bychom měli udělat a jaké jsou potom povinnosti ... Celý dotaz
Dotaz: V našem SVJ se vybírá poplatek za držení psa. Je to vůbec možné? Celý dotaz

NAPIŠTE NÁM

Adresa:
Obyvatele.cz
Za břízami 319
190 14 Praha 9 - Klánovice

E-mail: info@obyvatele.cz
IČ: 28498003
DIČ: CZ28498003

O NÁS

Obyvatelé.cz jsou prvním specializovaným portálem pro bytové domy.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl na základě potřeb lidí z našeho okolí bydlících v bytových domech. Před jeho vznikem neexistoval papírový magazín, ani online služba, která by cíleně pomáhala komunikaci v bytových domech.

partner projektu
partner projektu partner projektu partner projektu


O projektu   Smluvní ujednání   Obchodní podmínky   Kontakt   SEO   Grafika   © Obyvatelé.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena

Vyberte region kliknutím na mapu nebo výběrem z rolítka
a odešlete formulář

výběr regionu
Zavřít
Praha Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj