Je třeba zateplit byt, vyměnit okna, Ale za co?

Rádi byste v budoucnu rekonstruovali byt, ale bojíte se hypotéky? Na úpravy bydlení si nejprve malou část ušetřete. Podle odborníků je jednou z možností, jak efektivně ukládat svoje peníze, stavební spoření.


Stavební spoření je dlouhodobě jedním z nejrozšířenějších způsobů financování vlastního bydlení. U nás existuje už 20 let a mezi ostatními bankovními produkty se stále drží na vrcholu. Každý druhý dům v České republice byl dokončen za přispění úspor ze stavebního spoření, z toho polovina pak s leaderem trhu Českomoravskou stavební spořitelnou. Za celou dobu bylo uzavřeno 10 milionů smluv, což odpovídá počtu obyvatel ČR.


Vedle stavebního spoření se můžete rozhodnout ušetřit svoje peníze jinak – na spořicích účtech, termínovaných účtech s výpovědní lhůtou, anebo třeba do prasátka. Tyto způsoby (zvlášť ten poslední ne) ale nenabízejí jistý výnos, tak vysoké úroky a pevné podmínky. Chybí jim také jedna drobnost – finanční státní podpora, která pro rodinu může dosáhnout třeba deseti tisíc ročně.

Proč je stavební spoření zajímavé pro rodinné finance?
Hodně se v návaznosti na projednávání novely zákona o stavebním spoření mluví také o tom, zda se po změnách stavebko vyplatí. Zcela jistě ano. Podle Vladimíra Pikory, který je hlavním ekonomem společnosti Next Finance, je stavební spoření dokonce jednou z nejvýnosnějších střednědobých investic. Zároveň patří mezi velmi málo rizikové produkty, což oceňují nejen lidé, kteří preferují jistotu a bezpečí svých úspor. Výnos není nikterak ovlivněn děním na finančních trzích a to dává vašim úsporám dostatečně velkou jistotu. Navíc vklady jsou ze zákona stoprocentně pojištěny až do limitu 100 tisíc eur. To je v přepočtu cca 2,5 milionu korun. A státní podpora je až 2000 korun na jednu smlouvu ročně.

Nezávislý spotřebitelský časopis dTest věnoval porovnání smluv stavebního spoření jednu ze svých analýz pro ty, kteří se zatím v nabídkách různých bank moc neorientují. V něm vyhrál produkt Českomoravské stavební spořitelny – vy ho budete asi znát jako spoření s Liškou. Kromě odborníků služby této spořitelny oceňují i její klienti, ČMSS je už dvacet let největším spořitelnou s největším počtem smluv. Na podrobnosti o situaci na trhu se stavebním spořením se můžete zeptat jejích poradců, které si vyhledáte na mapě podle místa vašeho bydliště na www.cmss.cz.

Velkou předností stavebního spoření je možnost výhodnějšího úvěru. Nárok na úvěr si účastník stavebního spoření vytváří postupně spořením. Řádný úvěr ze stavebního spoření může získat každý, kdo spoří alespoň 2 roky a má naspořenou necelou polovinu cílové částky. Výhodou tohoto úvěru je, že oproti běžnému úvěru jsou úroky mnohem nižší a nemění se po celou dobu splácení.

Jako rodina můžete na společný záměr využít smlouvy vás i dětí. Tímto způsobem je možno realizovat i finančně náročnější projekty, například rekonstrukci bytového jádra nebo přestavbu podkroví. Klienti spoření s Liškou si mohou půjčit až 500 tisíc korun bez ručitele nebo nemovitosti jako zástavy.

Podrobnosti o stavebním spoření, další výhody a návod, jak uzavřít svoje vlastní spoření, najdete na www.cmss.cz.

DISKUZE

DALŠÍ ČLÁNKY

Problémy společenství vlastníků způsobují i developeři

Situace, kdy se původní vlastník (developer) stane ze zákona členem společenství vlastníků jednotek, je poměrně obvyklá. Stačí, aby měl vlastnický vztah k dosud neprodaným jednotkám. Stejně častým jevem  

Připravte Vaše okna na letní sezonu

Firma Václav Bulíř profipartner Servis CLIMAX, a.s. zajišťuje již 21 let v libereckém kraji regionální zastoupení firmy Servis CLIMAX, a.s. Nabízíme dodání, montáž, poradenství, servis, 4 - 5 letou záruku, spolehlivost.

Vinylové imitace betonu, kamene nebo kovu

Přestože nejobvyklejšími a nejvděčnějšími dekory, které se u podlahových krytin imitují, jsou různé typy dřevin, výrobci podlahových krytin nabízejí i celou řadu dalších zajímavých povrchů.

KUPNÍ SMLOUVA NA NEMOVITOST: SMLUVNÍ ZÁRUKY

Příprava kupní smlouvy na prodej bytu či domu sebou nese několik nástrah, které mohou celý převod ohrozit či alespoň zpomalit. V tomto seriálu o kupní smlouvě se snažíme tyto nástrahy demaskovat a dát 

Koupili jste byt? Máte i kus domu

Společné prostory, aneb prostory ve společném vlastnictví více osob jsou zcela specifickým typem vlastnictví. Společné prostory se nacházejí v každém bytovém domě s více bytovými jednotkami a jako takové slouží


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Dotaz: Musí být podpisy na písemné plné moci úředně ověřeny? Celý dotaz
Dotaz: Dobrý den, jsem majitel bytové jednotky a během posledních 3 let, co bydlím v zakoupeném bytě, mi výbor SVJ nedodal klíče od společných nebytových prostor - například kolárny atd. Celý dotaz

NAPIŠTE NÁM

Adresa:
Obyvatele.cz
Za břízami 319
190 14 Praha 9 - Klánovice

E-mail: info@obyvatele.cz
IČ: 28498003
DIČ: CZ28498003

O NÁS

Obyvatelé.cz jsou prvním specializovaným portálem pro bytové domy.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl na základě potřeb lidí z našeho okolí bydlících v bytových domech. Před jeho vznikem neexistoval papírový magazín, ani online služba, která by cíleně pomáhala komunikaci v bytových domech.

partner projektu
partner projektu partner projektu partner projektu


O projektu   Smluvní ujednání   Obchodní podmínky   Kontakt   SEO   Grafika   © Obyvatelé.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena

Vyberte region kliknutím na mapu nebo výběrem z rolítka
a odešlete formulář

výběr regionu
Zavřít
Praha Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj