Vinylové imitace betonu, kamene nebo kovu

Přestože nejobvyklejšími a nejvděčnějšími dekory, které se u podlahových krytin imitují, jsou různé typy dřevin, výrobci podlahových krytin nabízejí i celou řadu dalších zajímavých povrchů.

Například vzory betonu, břidlice, pískovce, travertinu či kovů, ve své podstatě chladně působící materiály, vytvářejí ve spojení s vinyly úžasné podlahy, které nestudí, nekloužou, jsou vysoce odolné (vůči zatížení i působení slunečního záření), příjemné pro bosou nohu, nehlučné, reálně strukturované, nenáročné na údržbu ani pokládku.

Špička na trhu v technických parametrech

Variant takovýchto vinylů je celá řada, počínaje nabídkou každého výrobce a konče detaily na podlahových dílcích v podobě zkosených hran či přiznaných spár. Co do technických vlastností patří mezi špičku na trhu vinyly německé značky Wineo DESIGNline, vysoce tvarově stabilní a odolné podlahy s PU tvrzeným povrchem. Pořídíte zde dekory určené pro lepení k podkladu (s minimální konstrukční tloušťkou 2 nebo 2,5 mm) i lamely vybavené zámkovým spojem. Plovoucí vinyly na pryžovém nosiči mají konstrukční tloušťku pouhých 5 mm, alternativa s nosnou HDF deskou dosahuje tloušťky 9 mm (oproti celovinylovým konstrukcím se zámkem snese HDF deska „horší“ podklad při pokládce). Minimální tepelný odpor (R od 0,01 m2*K/W, v závislosti na kolekci) dokládá vhodnost vinylů na teplovodní podlahové vytápění. Vinylové konstrukce jsou, vyjma konstrukcí s HDF deskou, zcela voděodolné. Nejrůznější dekory betonu, břidlice, pískovce, travertinu, případně metalických efektů se nejčastěji objevují v kolekcích Ambra Stone, Select Stone nebo Laguna a Bacana Stars s formátem dlažby.

Ekologické provedení s perletí

Organickou alternativou je vinylová řada Wineo PURLINE, která výše uvedené benefity posouvá dále. Jedná se o nejekologičtější vinylovou krytinu na trhu. Výroba založená na obnovitelných surovinách a přírodním plnivu, základem je organický polyuretan, jí však neubírá na odolnosti ani možnostech využití v soukromých i komerčních prostorách. Krytina konstrukční tloušťky 2,5 mm je hygienická, voděodolná, stálobarevná, předurčená k pokládce lepením, vhodná na podlahové topení (tepelný odpor 0,01 m2*K/W ) a zcela recyklovatelná. Sortiment zahrnuje celkem 14 dekorů kamene, prodávaných v dílcích i rolích. Všechny mají neobvyklý perleťový povrch.

Nová designová kolekce z Holandska

Nejen značka Wineo má co nabídnout. Vysoce kvalitní betonové dekory najdete také v kolekci mFLORPROJEKT NUANCE holandské značky mFLOR. Jedná se o 2,5 mm silné dílce určené k pokládce lepením. Nášlapnou vrstvu tloušťky 0,55 mm chrání vrstva polyuretanu. Tepelný odpor u této kolekce dosahuje hodnoty 0,013 m2*K/W.

S podobnými imitacemi se lze samozřejmě setkat u dlažby i laminátových podlah. „Dlažba je oproti vinylům studená, tvrdá na chůzi a křehká. Při pádu těžkého předmětu hrozí prasknutí. Existence a nevhodně zvolený odstín spár může u dlažby značně znepříjemňovat následnou údržbu, toto u bezespárových vinylů nehrozí. Stejně tak pokládka dlažby je náročnější, zejména co do řezání, často i ceny," upozorňuje Milan Mrkáček z firmy Kratochvíl parket profi, s.r.o. Nevýhodou laminátových podlah je především vyšší kročejová hlučnost, náchylnost na působení vody s rizikem stříškování (v místě, kde do spár vnikne vlhkost, se mezi lamelami vytváří jakoby stříška, vyboulení), chladnější a na ostré a padající předměty náchylnější povrch, případné začernávání spár u nekvalitních produktů.

Ceny vinylových dílců s dekorem kamene a betonu začínají na částce kolem 580,- Kč včetně 21% DPH za 1 m2, konkrétní ceny dekorů se odvíjejí od značky i konstrukce.

Pro více informací o vinylových podlahách navštivte www.kpp.cz.

DISKUZE

DALŠÍ ČLÁNKY

Na co si dát v kupní smlouvě na nemovitost pozor

Doporučujeme věnovat mimořádně velkou pozornost návrhu kupní smlouvy nemovitosti. Ať již jde o návrh původního vlastníka nebo realitní kanceláře. Nový občanský zákon značně změnil pojem nemovitost. Zejména smlouva o prodeji vlastnického bytu má mnohá nečekaná úskalí.

Co vše jsou společné prostory?

Nájemníci i podnájemníci mají právo na využívání takzvaných společných prostor domu. O jaké prostory se jedná a jaké z  jejich užívání plynou povinnosti?

SolarVenti

Příjemný pocit čerstvého vzduchu ve Vaší chatě – v teple a v suchu. Přísun čerstvého vzduchu Vám v dostatečné míře zajistí teplovzdušné solární panely. Právě větrání a odvlhčování jsou jejich hlavní funkce. A navíc, vháněný

Skulpturální pojetí rodinného domu v Kolíně nad Rýnem

Hranaté kubické budovy jsou z hlediska energetické výstavby optimálním formátem. Jak dokládá rodinný dům na předměstí Kolína nad Rýnem, nemusí se přitom vždy jednat o zcela jednoduché tvary!

Pronájem nemovitosti a daně: Jak je to s jejich placením?

Chystáte se začít pronajímat svůj byt nebo dům? Pak jednou z vašich povinností jakožto pronajímatele (kromě povinností jiných) bude i přiznání daně z pronájmu... Bude se na vás vztahovat daňová povinnost a stanete


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Dotaz: Dobrý den , prosím o radu. Kupuji byt od města, 25.10.2016 jsem byt zaplatila a ihned předložila doklad o zaplacení na RK města. RK vložila na katastr naši smlouvu 27. 10. 2016, kdy byl byt zaplombován, a včera jsem obdržela už ... Celý dotaz
Dotaz: Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně reklamace, kterou jsem podal předsedovi družstva na základě provedeného vyúčtování služeb za rok 2016. Celý dotaz

NAPIŠTE NÁM

Adresa:
Obyvatele.cz
Za břízami 319
190 14 Praha 9 - Klánovice

E-mail: info@obyvatele.cz
IČ: 28498003
DIČ: CZ28498003

O NÁS

Obyvatelé.cz jsou prvním specializovaným portálem pro bytové domy.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl na základě potřeb lidí z našeho okolí bydlících v bytových domech. Před jeho vznikem neexistoval papírový magazín, ani online služba, která by cíleně pomáhala komunikaci v bytových domech.

partner projektu
partner projektu partner projektu partner projektu


O projektu   Smluvní ujednání   Obchodní podmínky   Kontakt   SEO   Grafika   © Obyvatelé.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena

Vyberte region kliknutím na mapu nebo výběrem z rolítka
a odešlete formulář

výběr regionu
Zavřít
Praha Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj