Vinylové imitace betonu, kamene nebo kovu

Přestože nejobvyklejšími a nejvděčnějšími dekory, které se u podlahových krytin imitují, jsou různé typy dřevin, výrobci podlahových krytin nabízejí i celou řadu dalších zajímavých povrchů.

Například vzory betonu, břidlice, pískovce, travertinu či kovů, ve své podstatě chladně působící materiály, vytvářejí ve spojení s vinyly úžasné podlahy, které nestudí, nekloužou, jsou vysoce odolné (vůči zatížení i působení slunečního záření), příjemné pro bosou nohu, nehlučné, reálně strukturované, nenáročné na údržbu ani pokládku.

Špička na trhu v technických parametrech

Variant takovýchto vinylů je celá řada, počínaje nabídkou každého výrobce a konče detaily na podlahových dílcích v podobě zkosených hran či přiznaných spár. Co do technických vlastností patří mezi špičku na trhu vinyly německé značky Wineo DESIGNline, vysoce tvarově stabilní a odolné podlahy s PU tvrzeným povrchem. Pořídíte zde dekory určené pro lepení k podkladu (s minimální konstrukční tloušťkou 2 nebo 2,5 mm) i lamely vybavené zámkovým spojem. Plovoucí vinyly na pryžovém nosiči mají konstrukční tloušťku pouhých 5 mm, alternativa s nosnou HDF deskou dosahuje tloušťky 9 mm (oproti celovinylovým konstrukcím se zámkem snese HDF deska „horší“ podklad při pokládce). Minimální tepelný odpor (R od 0,01 m2*K/W, v závislosti na kolekci) dokládá vhodnost vinylů na teplovodní podlahové vytápění. Vinylové konstrukce jsou, vyjma konstrukcí s HDF deskou, zcela voděodolné. Nejrůznější dekory betonu, břidlice, pískovce, travertinu, případně metalických efektů se nejčastěji objevují v kolekcích Ambra Stone, Select Stone nebo Laguna a Bacana Stars s formátem dlažby.

Ekologické provedení s perletí

Organickou alternativou je vinylová řada Wineo PURLINE, která výše uvedené benefity posouvá dále. Jedná se o nejekologičtější vinylovou krytinu na trhu. Výroba založená na obnovitelných surovinách a přírodním plnivu, základem je organický polyuretan, jí však neubírá na odolnosti ani možnostech využití v soukromých i komerčních prostorách. Krytina konstrukční tloušťky 2,5 mm je hygienická, voděodolná, stálobarevná, předurčená k pokládce lepením, vhodná na podlahové topení (tepelný odpor 0,01 m2*K/W ) a zcela recyklovatelná. Sortiment zahrnuje celkem 14 dekorů kamene, prodávaných v dílcích i rolích. Všechny mají neobvyklý perleťový povrch.

Nová designová kolekce z Holandska

Nejen značka Wineo má co nabídnout. Vysoce kvalitní betonové dekory najdete také v kolekci mFLORPROJEKT NUANCE holandské značky mFLOR. Jedná se o 2,5 mm silné dílce určené k pokládce lepením. Nášlapnou vrstvu tloušťky 0,55 mm chrání vrstva polyuretanu. Tepelný odpor u této kolekce dosahuje hodnoty 0,013 m2*K/W.

S podobnými imitacemi se lze samozřejmě setkat u dlažby i laminátových podlah. „Dlažba je oproti vinylům studená, tvrdá na chůzi a křehká. Při pádu těžkého předmětu hrozí prasknutí. Existence a nevhodně zvolený odstín spár může u dlažby značně znepříjemňovat následnou údržbu, toto u bezespárových vinylů nehrozí. Stejně tak pokládka dlažby je náročnější, zejména co do řezání, často i ceny," upozorňuje Milan Mrkáček z firmy Kratochvíl parket profi, s.r.o. Nevýhodou laminátových podlah je především vyšší kročejová hlučnost, náchylnost na působení vody s rizikem stříškování (v místě, kde do spár vnikne vlhkost, se mezi lamelami vytváří jakoby stříška, vyboulení), chladnější a na ostré a padající předměty náchylnější povrch, případné začernávání spár u nekvalitních produktů.

Ceny vinylových dílců s dekorem kamene a betonu začínají na částce kolem 580,- Kč včetně 21% DPH za 1 m2, konkrétní ceny dekorů se odvíjejí od značky i konstrukce.

Pro více informací o vinylových podlahách navštivte www.kpp.cz.

DISKUZE

DALŠÍ ČLÁNKY

Čištění bytových odpadů

Typickým případem čištění bytových odpadů jsou ucpané odtoky WC, umyvadel, van či dřezů - odpadů z kuchyně. Čištění těchto odpadů provádíme ručně-mechanickými i strojními systémy.

Nová protipožární řešení při aplikaci ETICS

Snaha o stále vyšší požární bezpečnost staveb se promítá také do upřesňování požadavků na vlastnosti aplikovaných ETICS u rekonstrukcí i novostaveb. Požadavky na požární bezpečnost staveb jsou stanoveny

THERMO-LINE se solární úpravou proti přehřívání střechy

Nadkrokevní izolace od HPI-CZ zajistí vysoký komfort bydlení i v tropickém horku. Za tropických letních dní, jakých jsme si loni užili více než dost, může v podkroví oproti venkovnímu prostředí panovat teplota vyšší řádově až o desítky stupňů.

Převody bytů a dům jako celek

Před převáděním bytů do vlastnictví je nutno vypracovat Prohlášení, kterým se dům rozdělí na bytové a nebytové jednotky a určí se společné prostory. Z naší praxe vypracovávání Prohlášení zjišťujeme problémy v domech, které mají několik vchodů se samostatnými čísly popisnými.

Dálkový monitoring technologií přes Internet

Každý bytový dům, který obsahuje zdroj tepla, tedy nejčastěji plynovou kotelnu nebo tepelné čerpadlo, vyžaduje pravidelnou kontrolu a servis. Běžná praxe je, že systém dochází pravidelně kontrolovat


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Dotaz: Jako členové SVJ hradíme dle předpisu příspěvek na správu domu a pozemku. Peníze se hromadí na účtu SVJ. Celý dotaz
Dotaz: Dobrý den, měla bych dotaz. Jsme SVJ. Máme výbor o 3 členech. Předseda, místopředseda a člen. Stačí pouze podpis předsedy k proplácení faktur a jiných výdajů? Moc děkuji za odpověď.Petra Celý dotaz

NAPIŠTE NÁM

Adresa:
Obyvatele.cz
Za břízami 319
190 14 Praha 9 - Klánovice

E-mail: info@obyvatele.cz
IČ: 28498003
DIČ: CZ28498003

O NÁS

Obyvatelé.cz jsou prvním specializovaným portálem pro bytové domy.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl na základě potřeb lidí z našeho okolí bydlících v bytových domech. Před jeho vznikem neexistoval papírový magazín, ani online služba, která by cíleně pomáhala komunikaci v bytových domech.

partner projektu
partner projektu partner projektu partner projektu


O projektu   Smluvní ujednání   Obchodní podmínky   Kontakt   SEO   Grafika   © Obyvatelé.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena

Vyberte region kliknutím na mapu nebo výběrem z rolítka
a odešlete formulář

výběr regionu
Zavřít
Praha Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj