GRENAISOL ARCUS vytvoří i obloukové obestavby

O snadnou instalaci a bezpečnost krbu a kachlových kamen se postarají izolační desky GRENAISOL. Pohled do otevřeného ohně vždy měl své kouzlo – navozuje pocit bezpečí, tepla a působí uklidňujícím dojmem.

Proč si tento „luxus“ nedopřát přímo u sebe doma či na chatě? Abyste mohli být při chvílích pohody a relaxace opravdu klidní a nemuseli se obávat nebezpečných výparů či dokonce prohoření, nabízí společnost GRENA, a.s. jednoduché a ekonomické řešení v podobě programu GRENAISOL – ekologický stavební a izolační materiál v jednom. Jeho součástí jsou izolační desky GRENAISOL vhodné ke stavbě krbového pláště i bez podpory dalších konstrukčních prvků, izolační nekonstrukční desky GRENALIGHT a izolační tvarový díl pro vytvoření obloukových obestaveb GRENAISOL ARCUS, takže lze vytvořit i oblý tvar krbu. Systémové řešení doplňují produkty SILATERM od společnosti GRENA, jako jsou malty či omítky, kompletní systém tedy seženete u jednoho výrobce. Více na www.grena.cz nebo na  www.grenaisol.cz.

Izolační desky GRENAISOL: Ekologické, chytré a vysoce odolné řešení

Izolační desky GRENAISOL jsou vyrobeny z ryze přírodních materiálů – expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zajišťují vysokou odolnost vůči teplotnímu šoku až do 1250 °C, navíc jsou oproti jiným materiálům zcela zdravotně nezávadné – neobsahují azbest, sklo ani minerální vlákna, která se mohou již při nízkých teplotách odpařovat do obytného prostoru. Desky GRENAISOL vynikají také velmi vysokou mechanickou odolností, stabilitou, vysokým elektrickým odporem a nízkou tepelnou vodivostí, díky čemuž se hodí nejen jako žáruvzdorná nehořlavá izolace, ale i jako konstrukční materiál – stavba krbu či kachlových kamen je tak zajištěna pouze jedním stavebním úkonem. Nedochází tak ani ke zbytečným tepelným ztrátám a teplo je využito pouze k vytápění místnosti.

Jednoduché opracování i instalace
Jednou z dalších výhod je i snadná manipulace s deskami GRENAISOL – opracovat je lze běžnými dřevoobráběcími nástroji a při jejich řezání dochází k minimální prašnosti, na rozdíl od běžně používaného kalcium-silikátu, kdy se při opracování do ovzduší uvolňuje velké množství zdraví škodlivého prachu.

Značná je také úspora prostoru – GRENAISOL, izolační a konstrukční desky v jednom, se vyrábějí v tloušťkách 30 mm, 40 mm a 50 mm (všechny tři varianty pak o rozměrech 1000 x 610 mm nebo 800 x 600 mm). Spojování desek je pak množné hned několika způsoby: použitím speciálního kamnářského lepidla (GrenaKlebepaste), pomocí šroubů či spon.

Využití pro krb či kachlová kamna
Desky GRENAISOL díky svým vlastnostem výborně poslouží nejen jako odvětrávaná izolační stěna pro akumulační (kachlová kamna), která zaručí velmi nízkou teplotu na odvrácené straně zdroje tepla, ale protože se jedná také o velmi stabilní a pevný konstrukční prvek, lze ho použít ke stavbě krbového pláště bez podpory dalších konstrukčních prvků. Z jedné strany disponují desky aplikačními drážkami, čímž je zvětšena jejich plocha a zaručena vyšší přilnavost malt či lepidel. Toto řešení pak umožňuje i další povrchové úpravy, které krb či kamna přizpůsobí stylu interiéru: dají se přímo obkládat, nabarvit nebo natáhnout tenkostěnnou omítkou (např. SILATERM). Desky GRENAISOL lze využít také jako izolaci stěny za krbovými kamny, kam se pomocí lepidla GrenaKlebepaste přímo přilepí. S povrchovou úpravou pak pomohou doplňkové produkty SILATERM.

Izolační nekonstrukční desky GRENALIGHT: Nechcete stavět, ale pouze izolovat?

V případě, že hledáte řešení pouze pro izolaci krbových kamen, poslouží novinka společnosti GRENA – izolační nekonstrukční desky GRENALIGHT, které byly vyvinuty na základě požadavků kamnářů a dalších specialistů v oboru, a to především z hlediska bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti. Desky GRENALIGHT jsou vyrobeny také ze 100% přírodních materiálů, mají výborné izolační vlastnosti a jsou zcela nehořlavé. Je možné je kombinovat při stavbě kamen či krbů právě s deskami GRENAISOL, které zajistí konstrukci. GRENALIGHT pak samostatně najde své uplatnění jako izolace stěn a stropů od zdrojů tepla, komínů, pečících ploch, či odvětrávání u akumulačních kamen.

GRENAISOL ARCUS: Je libo kolem dokola?
Pokud padla volba na obloukový tvar krbu, stále není nic ztraceno. I na tyto případy společnost GRENA myslela a vyvinula systém GRENAISOL ARCUS – izolační tvarový díl pro vytvoření obloukových obestaveb. Zámek jednotlivých dílů ARCUS zajišťuje plnou izolaci stěny i při různých rádiusech oblouků. Minimální možný poloměr zakřivení je pak 175 mm.

Revizní dvířka GRENACONTROL: Dostupná kontrola

Pro snadnou pravidelnou údržbu krbu či nutné opravy je dle platné normy nutné do krbu instalovat revizní otvor. I pro tento případ nabízí společnost GRENA chytré řešení – revizní dvířka GRENACONTROL o rozměru 500 x 400 mm (doporučený rozměr dle normy je pak 460 x 230 mm).
Ta zajistí pohodlný přístup do vnitřního prostoru krbu během technických prohlídek, snadnou výměnu poškozených dílů a také jeho pravidelné čištění, které je pro zachování zdravotní nezávadnosti nutností.

Společnost GRENA, a.s. zastává názor, že stavba krbu či kachlových kamen náleží pouze profesionálům, díky kterým budou dodrženy všechny správné postupy, normy a bezpečnost.

DISKUZE

DALŠÍ ČLÁNKY

Čištění kanalizace

Když čištění kanalizace, tak od AQUA servis s.r.o. Čištění bytových odpadů. Typickým případem čištění bytových odpadů jsou ucpané odtoky WC, umyvadel, van či dřezů - odpadů z kuchyně. Čištění těchto odpadů

Kupujete byt? Ptejte se, jak hospodaří celý dům.

Pokud chcete koupit byt, neskončete svůj průzkum vhodných adeptů na koupi u jejich vchodových dveří. Rozhlédněte se po domě a ptejte se původních vlastníků, jak v domě funguje společenství vlastníků, které

Problémy spoluvlastníků nebytových jednotek od 1. 1. 2018

Od roku 2018 platí novela občanského zákona ve věci znovuzavedení předkupního práva spoluvlastnického podílu na nebytové jednotce v domě. Společně s dalšími odbornými organizacemi, činnými v oblasti bytového spoluvlastnictví jsme ještě před přijetím úpravy NOZ informovali poslance o problémech, který spoluvlastníkům nebytových jednotek, zejména garážových stání, neuvážená novela přinese:

Využití osluněné fasády (teplo) v zimě + rekuperace

Před několika dny jsem sledoval termické stoupání teplého vzduchu po fasádě. Vzduch se vlnil, jako nad ohněm a rychle stoupal. A je to logické. Osluněná fasáda byla na dotek slušně teplá.

Náležitosti kupní smlouvy na byt a nebytovou jednotku

Kupní smlouva na byt nebo nebytovou jednotku má svá specifika a musí v ní být uvedeny náležitosti, které u jiných smluv nenajdete. Při koupi nebo prodeji nemovitosti lze buď využít služeb realitní kanceláře, nebo řešit


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Dotaz: Dobrý den přeji, nevim jestli mi můžete odpovědět, protože se to netýká přímo mě, ale známé.V bytě mé známé v současné době bydlí její dcera, a protože chodí na směny a zima jí nevadí, tak moc netopí. A tak ... Celý dotaz
Dotaz: Dobrý den.V našem BD je 24 členů. Z toho 18 má byty převedeny do OV. V domě je SVJ. Tzv. nebydlícím členům zůstal po převodu bytů do OV  v BD základní členský vklad (nebyl součástí kupní ceny), a  zůstali členy ... Celý dotaz

NAPIŠTE NÁM

Adresa:
Obyvatele.cz
Štětínská 344/32
181 00 Praha 8 - Bohnice

E-mail: info@obyvatele.cz
IČ: 28498003
DIČ: CZ28498003

O NÁS

Obyvatelé.cz jsou prvním specializovaným portálem pro bytové domy.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl na základě potřeb lidí z našeho okolí bydlících v bytových domech. Před jeho vznikem neexistoval papírový magazín, ani online služba, která by cíleně pomáhala komunikaci v bytových domech.

partner projektu
partner projektu partner projektu partner projektu


O projektu   Smluvní ujednání   Obchodní podmínky   Kontakt   SEO   Grafika   © Obyvatelé.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena

Vyberte region kliknutím na mapu nebo výběrem z rolítka
a odešlete formulář

výběr regionu
Zavřít
Praha Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj