Pokroková fasáda v Šumperku

Izolaci z PUR desek doplnila protipožární řešení od HPI-CZ i netopýří budky. Sedmipodlažní panelový dům na šumperské Temenické ulici je na první pohled jedním z mnoha nově zateplených panelových domů. Ovšem jen na ten první. Ve skutečnosti jde o doslova ukázkové skloubení zadání

investora, požadavků zákona na ochranu přírody a pokrokových řešení s precizní realizací.

Požadavek investora na zateplení prodyšným izolačním systémem s malou tloušťkou izolačních desek vedlo k volbě řešení s PUR deskami, konkrétně českého, na našem trhu zcela nového, zateplovacího systému NEW-THERM. Na zateplované fasádě plochy přibližně 1000 m2 zajistily požární odolnost nadpraží fasádních otvorů desky z fenolické pěny od společnosti HPI-CZ, a to v souladu s požadavky normy ČSN 73 0810 – Požární bezpečnost staveb. Desek šířky 250 mm s jádrem z fenolické pěny Resol bylo na stavbě využito přibližně 200 metrů. Jedním z hlavních problémů celé realizace však bylo vyřešení hnízdění netopýrů, což se podařilo v souladu se zákonem o ochraně přírody pomocí tzv. netopýřích budek.

PUR desky v kombinaci s fenolem
Investor, kterým je Společenství vlastníků pro dům Temenická 2614/21, 2615/23, Šumperk, si od stavby pochopitelně sliboval celkové zlepšení tepelně technických parametrů budovy. Ovšem s požadavkem zateplit objekt maximálně prodyšným, a tedy paropropustným, vnějším tepelně izolačním systémem (ETICS) s minimální tloušťkou izolačních desek z důvodu úspory prostoru především na problémových partiích domu, jakými jsou okna a lodžie. „Už tímto zadáním byly vyloučeny standardní polystyrénové desky z EPS i desky z minerální vlny, požadavkům pak zcela vyhověly tepelně izolační desky PUR tloušťky 80 mm ze systému NEW-THERM disponující velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi λD 0,022 a prodyšností celého systému µ ? 20. S ním máme dobré zkušenosti již ze dvou předchozích staveb v Zábřehu a v Rovensku,“ uvádí stavební technik Petr Minář ze společnosti TRENDEX NOVA a.s., která zakázku realizovala. Finální ochranu systému zajišťují švýcarské technologie tenkovrstvých omítek značky KABE Farben, konkrétně silikátovou omítku Novalith se zrnitostí 1,5 mm.

Fasádní zateplovací systém NEW-THERM optimálně doplnilo protipožární řešení nadpraží oken fenolickými deskami RESOL. „V danou chvíli to bylo jediné možné certifikované řešení,“ dodává Petr Minář. Prefabrikované nadpraží z fenolické pěny ale navíc vyniká tepelně technickými parametry již při malé tloušťce izolačních desek, což řeší prostorové limity v oblasti oken. Díky parametrům, které se u PUR pěny blíží RESOLU, nevznikají tepelné mosty a při stejných parametrech nedochází k odlišnostem v tloušťkách materiálů. Systém prefabrikovaného nadpraží se uplatnil na všech 80 oknech domu.

Protipožární řešení
Systém prefabrikovaného nadpraží a ostění je patentovaným řešením společnosti HPI-CZ zvyšující požární odolnost nadpraží fasádních otvorů. Systém prošel zkouškami v akreditované zkušební laboratoři a při zkoušce podle ČSN ISO 13785-1 vykázal požární odolnost 30 minut při expozici hořákem o výkonu 100 kW. Ve smyslu platných norem tak toto řešení nahrazuje v systémech ETICS s izolantem z PUR pěny, popřípadě expandovaného pěnového polystyrenu, pro požární výšku budov do 22,5 m tradiční požární pásy z minerální vlny.

Základním prvkem systému je speciální obkladová deska s jádrem z fenolické pěny (RESOL) s oboustrannou vrstvenou povrchovou úpravou. Fenolická pěna je nehořlavá, při přímém vystavení plamenům neskapává, nesublimuje a při požáru neuvolňuje do ovzduší kouř ani jedovaté plyny. Navíc vykazuje výborné tepelně izolační vlastnosti (λ = 0,021 W/m.K). Deska má integrovaný profil s armovací tkaninou pro vytvoření přesného a čistého detailu fasádní hrany. Z rubové strany se standardně lepí k podkladu. Lícový povrch této desky je strukturovaný, takže ho stačí jen přetřít fasádní barvou. Je jen na investorovi, zda se spokojí s nátěrem nebo provede vrstvu omítky shodnou s ostatní plochou fasády. Desky se prodávají s tloušťkou 20 mm a v délce 3 m, přičemž šířka je volitelná dle konkrétní realizace. V Šumperku byla využita šířka 250 mm, standardně jsou v nabídce ještě šířky 300 mm a 400 mm. V případě velkých projektů lze rozměry předem upravit na míru konkrétní realizaci.

Kompenzační opatření pro netopýry
Jedním z hlavních problémů bylo vyřešení hnízdících netopýrů pod atikovým panelem, což je úkaz, který se panelových či bytových domů v posledních desetiletích týká stále častěji. V panelových domech jsou totiž skryté prostory temperovány teplem unikajícím z bytů. Vzhledem ke skrytému způsobu života netopýrů může jejich přítomnost uniknout pozornosti obyvatel domu i stavebních dělníků. Při zateplování domu tak může dojít nejen k likvidaci samotných úkrytů, ale i k uvěznění netopýrů uvnitř. V případě šumperské realizace ale firma TRENDEX NOVA postupovala v souvislosti se zákonem o ochraně přírody a krajiny. Skutečnost, že se netopýři ve stavbě vyskytují, proto promítla již do projektové dokumentace.

Jako vhodné bylo zvoleno tzv. kompenzační opatření, kdy se na stěnu domu umístí na místo původního zaniklého hnízdiště či úkrytu speciální budky pro netopýry. Toto řešení respektuje pokyny odborníka na tuto problematiku, RNDr. Jiřího Šafáře z České společnosti pro ochranu netopýrů. Na stěnu domu bylo nakonec umístěno celkem 6 netopýřích budek vhodně zakomponovaných do nového ETICS.

Průběh prací bral ohled na život netopýrů
Práce byly zároveň načasovány s ohledem na život netopýrů. Nemohly být tedy realizovány v době výskytu letní kolonie s nelétajícími mláďaty ani během zimování netopýrů. S ohledem na tato fakta byla realizace zateplení zahájena začátkem října a dokončena koncem listopadu. Zatímco realizace zateplení systémem NEW-THERM nebyla pro realizační firmu TRENDEX NOVA žádnou novinkou, premiérou pro montážníky lze nazvat montáž protipožárního nadpraží od HPI-CZ. Na každém okně pracoval maximálně jeden montážník, celkově se pak na stavbě podílelo cca 30 pracovníků. Práce probíhaly dle předem stanoveného harmonogramu bez zásadnějších komplikací.


Samotná montáž nadpraží je přitom opravdu nekomplikovaná. Systémová okenní lišta s integrovanou lepicí páskou se lepí na rám okna nebo dveří. Do této lišty se po seříznutí na požadovanou délku zasunují obkladové desky z fenolické pěny nebo pěnového polystyrenu. Okenní lišta má tvar písmene „U“. Pouzdro, do kterého se desky zasunují, je tím pádem pevnější. Navíc skryje i menší nepřesnosti při řezání desek. Hrana okenní lišty se z vnitřní strany ošetří lepicím tmelem, který je součástí systému, což zajistí zpevnění spojení mezi lištou a deskou a zabrání vniknutí vody do U profilu.

„Fenolické desky dodávané společností HPI-CZ jsou výbornou alternativou pro investora, který musí reflektovat na požárně bezpečnostní řešení stavby s ohledem na výšku zateplovaného objektu a s ohledem na zvolený ETICS. V tomto případě byl Systém prefabrikovaného nadpraží nejlepším řešením, který zajistil všechny požadované technické parametry a významně zrychlil montážní práce,“ dodává na závěr Petr Minář ze společnosti TRENDEX NOVA.

Více o Systému prefabrikovaného nadpraží na www.hpi.cz. Další informace na www.new-therm.cz.

DISKUZE

DALŠÍ ČLÁNKY

Skulpturální pojetí rodinného domu v Kolíně nad Rýnem

Hranaté kubické budovy jsou z hlediska energetické výstavby optimálním formátem. Jak dokládá rodinný dům na předměstí Kolína nad Rýnem, nemusí se přitom vždy jednat o zcela jednoduché tvary!

Občanský zákoník 2014 a nové změny v bydlení

Leden 2014 nepřinesl pouze začátek nového roku, ale rovněž novou podobu občanského zákoníku, která nahradila jeho variantu platící od roku 1950. Mění pravidla ohledně našeho života od nakupování, vztahů rodině

Pozor na obecní byty

V posledních patnácti letech se názjemníci začali vyhýbat soukromým pronajímatelům. Ti, co na to měli a mají, si raději své bydlení kupují. A ti ostatní si vyměňovali, pokud to jen šlo, byty v soukromých domech za  

Návrh na vklad vlastnického práva při prodeji nemovitosti

Jak správně podat návrh na vklad vlastnického práva při prodeji nebo daru nemovitosti? Podle nové legislativy dochází k podstatným změnám i ve formální stránce návrhů na vklady vlastnictví nemovitostí. Jaké jsou formální náležitosti zápisu vlastnického práva do katastru nemovitostí?

Osobní vlastnictví: Pro a proti

Kdo by nesnil o vlastním bydlení? Asi každý by chtěl být svým pánem, vlastnit byt a svobodně se rozhodovat o tom, jak s ním bude nakládat. Osobní vlastnictví má jistě spoustu výhod, jenže může přinášet i negativa.


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Dotaz: Dobrý den,v domovním řádu se zdá být nejasnost. A to, že ve všech společných prostorách domu (chodby, sklepy, garáže, výtahy,...) je přísný zákaz kouření. Má jít o všechny společné prostory, ale balkony ve výčtu ... Celý dotaz
Dotaz: Dobrý den,v našem bytovém domě chtějí umístit kamery  i přes nesouhlas  některých nájemníků. Musí kamery odsouhlasit všichni nájemníci a vlastníci, nebo stačí nadpoloviční většina? Ještě by mě zajímalo, kde ... Celý dotaz

NAPIŠTE NÁM

Adresa:
Obyvatele.cz
Štětínská 344/32
181 00 Praha 8 - Bohnice

Telefon: +420 723 550 066
E-mail: info@obyvatele.cz
IČ: 28498003
DIČ: CZ28498003

O NÁS

Obyvatelé.cz jsou prvním specializovaným portálem pro bytové domy.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl na základě potřeb lidí z našeho okolí bydlících v bytových domech. Před jeho vznikem neexistoval papírový magazín, ani online služba, která by cíleně pomáhala komunikaci v bytových domech.

partner projektu
partner projektu partner projektu partner projektu


O projektu   Smluvní ujednání   Obchodní podmínky   Kontakt   SEO   Grafika   © Obyvatelé.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena
..valmorel.com..
Le Conseil n'a émis aucune instructions imprimées ou écrites ou acheter priligy forum pour guider médecins ou infirmières.
Un médecin, par exemple, france peut et ne prend un grand intérêt de beaucoup dans son travail, l'intérêt de le porter le long même pour le petit salaire par année, qui fait pour la ville beaucoup plus que payé pour le faire alors qu'un autre médecin fait son travail dans un de façon irrégulière, en prenant peu d'intérêt en partie parce que le petit salaire, et de soumettre ses rapports que lorsque Mais il y une chose d'économie sur le travail ici effectué dans cette ville, pour chaque médecin scolaire doit rendre compte à la fois la santé du Conseil tous les cas des maladies transmissibles à l'école ou acheter priligy forum et dans la communauté ici dans laquelle trouve l'école, pour les actes non seulement cialis en ligne en suisse comme médecin de l'école, mais à titre d'agent de la santé du Conseil.
Il a, cependant, aucune idée de la corrélation du travail scolaire et de la santé plus que possède le Conseil de ce qui a viagra acheter été dit, par conséquent, se déduit que si l'école inspectioif travail mené personnes à l'emploi du comité scolaire local ou de la santé du Conseil, pas supervisé dans la grande majorité des villes et villages du Commonwealth. TRAVAIL DES MÉDECINS SCOLAIRES ET DES FONCTIONNAIRES DE SANTÉ Ce que la raison de cette supervision définitive manque les médecins scolaires de travail? La réponse, semble, le même que applique tout manque de travail de santé d'intérêt et l'appréciation suffisante de la part du public que les avantages qui viennent du travail de ce genre, si bien fait, et par conséquent, l'argent manque de normaliser et de mettre le travail Le salaire le plus bas payé le comité d'école aujourd'hui dans une communauté du Massachusetts pour le travail de médecin scolaire par an le plus élevé, ici par an. Les médecins de l'école de la santé emploient les conseils, bien sûr, reçoivent des salaires plus élevés, étant donné que leurs fonctions comprennent de nombreux devoirs d'un fonctionnaire local de la santé, mais même alors généralement la limite, à moins que les droits de la santé en général prédominent, dans ce cas, un médecin peut recevoir un salaire, rarement, en admettant les faits que les personnes présentées dans le travail, quelles mesures peuvent et doivent prendre à la fois renforcer la vente viagra entre particulier incoordinated Les tentatives faites examiner les enfants dans les écoles publiques dans l'intérêt de la santé de toute la communauté? Nous savons que trop peu d'argent disponible pour les études et le travail de santé communautaire, et ont raison croient que le public ne comprend pas encore, et par conséquent ne pas apprécier l'importance des travaux de la santé préventive. Une appropriation plus généreuse ce lien devrait meublé, en particulier les communautés locales grâce aux efforts capables et les citoyens influents qui devraient viagra inde pas cher explicitement dit, d'une manière pragmatique, pourquoi plus d'argent nécessaire et comment utilisé. Malgré les présents fonctionnaires limitée appropriation, scolaires et sanitaires sont déjà obtiennent beaucoup d'aide du public, dont certains ont été directement les pièces de certains individus, par exemple, des médecins produits lien et d'autres ici qui donnent de leur temps et leurs efforts pratiquement sans compensation financière, cialis pharmacie lafayette et certains indirect à travers cliquez ici les représentants du peuple à l'Assemblée législative signifie la législation. La question se pose naturellement de savoir si la meilleure utilisation faite de l'assistance déjà donné.
Travaux de modèle dans toute communauté mérite une large reconnaissance et peut servir d'étalon qui fonctionne une sorte imparfaite devrait apporter. Cela at-il été fait? Y at-il, par exemple, à l'heure actuelle france toute personne ou d'un conseil qui pourrait insister auprès de certaines communautés ici http://www.valmorel.com/acheter_cialis_brand.html dans l'Etat aux travaux de normalisation générique viagra europe et de contrôle méthode de l'école le plus développé d'autres communautés? Pour pouvoir accomplir une chose de ce genre exige une bonne connaissance des conditions locales du Commonwealth. Ceci, à son tour, exige des hommes d'expérience dans la médecine préventive qui ont été jetés en contact avec intérêts économiques et sociaux dans les communautés locales des hommes de bon jugement et avec les intérêts généraux, dont le but principal dans la vie de conserver la santé publique, la prévention autant que possible la propagation la maladie, et en soulignant les conditions et les circonstances qui sont connus de la santé préjudiciables sortes. forum cialis generique Il est vrai que la législation existante ne peut pas terminer comme vardénafil prix on pourrait le désirer, mais tout a été fait qui pourrait, avantage, fait sous Si analyser attentivement la situation, et faire face carrément les faits le cas, je crois être obligé réponse négative.
..schooloffice.com..
This was an immense find out machine.
custom writings plagiarism I saw several these custom research paper service affairs in London but here essay editing service reviews link they seemed seldom used.
At the Ophthalmic Section the european Association held in Washington, in September, Dr.Burnett, that city, exhibited a simple disk hard http://schooloffice.com/best_essay_writing_service_toronto/ rubber, containing twentyfive lenses, which was intended for use in Skiascopy. This apparatus swung upon an elbow and could screwed the wall the dark room.
A modification these instruments what I have offer in the following This apparatus consists a hard rubber disk, inthickness, in diameter, essay writing essays services service reviews in which are concentrically placed The disk revolves upon a pivot this link best resume writing services nyc connected with brass bar which attached the wall the dark room and easily A normal eye assignment writing services in australia may made. Myopic placing a plus. in front The article ghostwriter disk may also attached a movable stand, write my paper fast for the convenience those swung http://schooloffice.com/research_papers_to_buy/ out the way when not in use. By means a screw which can loosened, the disk may lowered or raised suit height any patient for sitting or standing examination. In the rear the disk, extending either side an buying an essay angular piece hard rubber, large enough cover three lenses, writing help for students with an aperture in the center, thus permitting the patient look through the lens desired and precluding the possibility his using the wrong one.
..valleedeclisson.fr..
Les médecins qui pratiquent la vertu d'une licence en vertu des lois antérieures ne sont pas tenus d'obtenir une licence en produits vertu de la présente loi et peut se poursuivre dans la http://www.valleedeclisson.fr/viagra_cialis_france/ pratique en vertu de leurs licences, mais ils doivent se conformer aux exigences de cette loi avec l'enregistrement de référence de pénalité. ou trouver du viagra en ligne Pour pratiquer sans un examen cialis prix cialis 20mg pharmacie paris 20mg achat france http://www.valleedeclisson.fr/sildenafil_pfizer_prix/ et une licence passible d'une amende ou d'emprisonnement dans la prison du comté ne peut excéder trente jours. forum cialis sans ordonnance Des exceptions. Les femmes engagées dans la http://www.valleedeclisson.fr/propecia_france_prix/ ici http://www.valleedeclisson.fr/cialis_20mg_effets_secondaires/ cliquez ici pratique sage-femme de la pratique doivent pas de licence pour cet emploi.
Les non-résidents. les médecins autorisés résidant sans l'État, et dont la pratique se prolonge dans peut obtenir un permis sans examen présenter une produits demande dans la forme acheter viagra nord acheter du viagra en andorre prescrite, après quoi le secrétaire du conseil d'administration doit délivrer une licence au nom du conseil d'administration et la licence doit re filaire comme prévu ci-dessus, en chaque comté dans lequel le titulaire doit pratiquer. Pour monter à bord, avant l'examen.
..comuneronchi.it..
A lui Louise Chaulicu perfezione assoluta anche la più stravagante di matto portale http://www.comuneronchi.it/index.php?viagra_soft_tabs_online sua immaginazione e temperamento erano nei suoi adorabili visita il sito es. Il massimo potrebbe concedere sarebbe che il carattere e la condotta sua amata despota non devono pesato nelle scalcs SAMC come quelle viagra rosa prezzo altre donne. Egli considera collegamento vendita viagra catania vendo cialis bologna Louise pagina dell’evento link come una gloriosa eccezione il suo sesso in generale, e avrebbe permesso che questi motivi Chi allora meglio di me, dal comprare sildenafil in italia quale non aveva segreti, potrebbe svolgere questo compito? Così mi è stato simili al viagra senza ricetta requestcd proceed'to gettare più comprare viagra naturale luce che la questione a beneficio di Dorlange dato che collegamento se l'influenza di Marie-Gaston era giustificato e compreso, il comportamento di suo marito deve perdonato. La mia prima idea, questo fine, è stato acquisto cialis pagamento in contrassegno scrivere una nota il suo amico scultore e BCG lo chiamano Ma, ripensandoci, non ha quasi ancora arrivato sopra la ferita, e inoltre, questo tipo convocazione con un oggetto definito in vista darebbe una parte solennità assurdo come go-between. vendita viagra catania Ho pensato che un altro piano. Chiunque può visitare studio di un artista, senza alcun annuncio preliminare potrei chiamare Dorlange con marito e Nais, con la scusa ribadendo acquisto sicuro di cialis la richiesta alrcady metterlo dare il beneficio sua assistenza. E secming portare fcmininc influenza prezzo viagra levitra sopportare questa materia, ho avuto un rcady ponte fatto Icad il vero punto di visita.

Vyberte region kliknutím na mapu nebo výběrem z rolítka
a odešlete formulář

výběr regionu
Zavřít
Praha Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj