Zajišťuje digitální vysílání v domě vlastník domu?

Dotaz: Dobrý den, jsme Bytové družstvo a mě by zajímalo zda je BD povinno zajistit členům družstva příjem digitálního vysílání a nebo je to věc každého uživatele. Doposud máme STA, ale zastaralé a rekonstrukce by šla do desítek tisíc Kč.V případě, ža by se hlasovalo na členské schůzi musí souhlasit všichni a nebo nadpoloviční většina.

Odpověď:
Podle ustanovení § 91 odst. 6 zákona č. 151/2000 Sb o telekomunikacích je vlastník domu povinnen umožnit uživatelům bytů příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů ze zákona za podmínky, že v místě příjmu je signál přiměřené kvality. Pokud jde o řešení rekonstrukce STA, nebo rozšíření STA o příjem digitálního pozemního signálu je možné realizovat jej různými technickými cestami, přičemž každá má své výhody a různé ceny. Tuto problematiku najdete na internetu na str. telekomunikačního úřadu (www.ctu.cz) či jiných odborných firem, které se zabývají řešením příjmu TV, nebo se musíte obrátit na odborníka z této oblasti, který Vám může nabídnout nejvhodnější řešení. O takovém řešení pak bude rozhodnuto členskou schůzí nadpoloviční většinou přítomných.


Zdroj: bytovadruzstva.cz


DISKUZE

DALŠÍ ČLÁNKY

3 hodiny, 30% úspor a zadarmo!

Pokud by existoval způsob, jak ušetřit 30% za topení, tak by ho jistě každý majitel domu rád znal. Dobrá zpráva je, že to jde. Řešení je již na světě a opravdu funguje. Když si představíme dům, kde za topení vydáváme

Koupili jste byt? Máte i kus domu

Společné prostory, aneb prostory ve společném vlastnictví více osob jsou zcela specifickým typem vlastnictví. Společné prostory se nacházejí v každém bytovém domě s více bytovými jednotkami a jako takové slouží

Vícesnímačový elektronický indikátor VIPA EC Radio

Elektronický vícečidlový indikátor topných nákladů slouží k rozúčtování nákladů na vytápění v objektech s centrální dodávkou tepelné energie. Umožňuje každému uživateli bytu podílet se na úhradě nákladů na

Právnická osoba jako člen bytového družstva

Od roku 2014 je zákonem o obchodních společnostech a družstvech zavedena u bytových družstev možnost členství právnické osoby v družstvu. Pokud bytové družstvo upraví členství právnické osoby v bytovém družstvu odchylně od zákona,

Přednášení na semináři pro SVJ, BD, správní firmy

Firma NAREX CONSULT, a.s. uspořádala dne června 2016 další z řady hojně navštěvovaných seminářů pro SVJ, BD, správní firmy. Lektory semináře byli Jan Halík, z naší firmy Obyvatelé-Servis s.r.o.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Dotaz: Dobrý den, mám dotaz ohledně záloh do FO. U nás v domě je upravena výše záloh do FO podle m2 podlahové plochy bytu. Celý dotaz
Dotaz: Dobrý den, potřebuji poradit s tím zda porušuji nějaký zákon nebo vyhlášku, když ráno v sedm pustím svého psa na svou zahradu a on si radostně štěkne, to štěknutí trvá tak půl minuty. Ale sousedovi se to nelíbí a ... Celý dotaz

NAPIŠTE NÁM

Adresa:
Obyvatele.cz
Štětínská 344/32
181 00 Praha 8 - Bohnice

E-mail: info@obyvatele.cz
IČ: 28498003
DIČ: CZ28498003

O NÁS

Obyvatelé.cz jsou prvním specializovaným portálem pro bytové domy.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl na základě potřeb lidí z našeho okolí bydlících v bytových domech. Před jeho vznikem neexistoval papírový magazín, ani online služba, která by cíleně pomáhala komunikaci v bytových domech.

partner projektu
partner projektu partner projektu partner projektu


O projektu   Smluvní ujednání   Obchodní podmínky   Kontakt   SEO   Grafika   © Obyvatelé.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena

Vyberte region kliknutím na mapu nebo výběrem z rolítka
a odešlete formulář

výběr regionu
Zavřít
Praha Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj